Our Customer Rate Us 9.2 / 10
4.7/5

DCI-Dental Center International Review

DCI-Dental Center International Score
5.0
Rated 5 out of 5
Read all DCI-Dental Center International reviews collected from trusted sources or leave a review yourself. Our expert review is coming soon.

DCI-Dental Center International Turkey Expert Review

Our Expert Review will be available shortly. In the meantime, we invite you to share your personal experiences with the clinic by leaving a review.

DCI-Dental Center International information

Book a free consultation, now with dental screening worth €250!

All DCI-Dental Center International Turkey Reviews

5.0
Rated 5 out of 5
5 out of 5 stars (based on 5 reviews)
Excellent100%
Very good0%
Average0%
Poor0%
Terrible0%

Tufan

Rated 5 out of 5
June 11, 2022

Tufan, excellent dentist! A specialist with experience, quality and knowledge! I recommend it!

Rada Dance

Fethiyemize kazandırılan oldukça…

Rated 5 out of 5
June 8, 2022

Fethiyemize kazandırılan oldukça kaliteli bir klinik, temiz ,özenli , profesyonel ekip. Yeni açılmış olduğundan acabalarla kapıdan girmiştim ,girdiğim andan bu güne kadar VIP hizmet alıyorsunuz ,tüm ekip insan odaklı ve hasta memnuniyeti üzerine odaklanılmış.İki diş implantı yaptırıyorum , implantlar yerleştirildi nasıl başladı ve bitti operasyon fark etmiyorsunuz ,post-op odası ,viral takip ve devamlı yanınızda en az iki sağlık ekibinden arkadaşlar yanlız bırakmıyorlar ,bina çıkışına kadar hep sizinle ilgililer,üst dişler olduğundan boş diş yerine esteik açıdan tak çıkar protez yapıldı ,daha önce de başka bir klinikte implant deneyimim olmuştu ama bunu hiç düşünmemişlerdi. Şimdi 3 ay bekleme sürecindeyim ,estetik kaygım olmadan konuşup, gülebiliyorum ,işlem tamamlandığında nasıl görüneceğinden hiç tereddüdüm yok .Dr. Tufan Evrenosoğlu ve tüm ekibe (isimlerini yazmayı isterdim bu muhteşem ekibin ama tek tek öğrenemedim henüz beni affetsinler ) çok ama çok teşekkür ederim ,Emekli bir sağlıkçı olarak diyebilirim ki özlediğimiz beklentimiz olan yakınlık ve sıcaklığı hissettirdiler. Klinik arayışında olan hastalarımıza önerebileceğim tek klinik.

ayse ayse

I went to DCI for a check up and teeth…

Rated 5 out of 5
June 1, 2022

I went to DCI for a check up and teeth cleaned. The procedure was carried out in a very professional manner and I’m very satisfied with the result.

Stephen McGill

Had a a procedure done that I couldn’t…

Rated 5 out of 5
May 28, 2022

Had a a procedure done that I couldn’t afford in my home country. I have a huge fear of dentists, but here I had the procedure done painlessly and much cheaper. Even combined with a nice hotel vacation, I still saved money and had the best treatment I could ask for

Peter Scheller

Excellent bedside manners

Rated 5 out of 5
May 28, 2022

Excellent bedside manners, perfect clinic!

Ayda

Leave a Review for DCI-Dental Center International

Compare prices & Find The Right Clinic

Frequently asked questions

Yes, dental treatments at DCI-Dental Center International in Turkey are often more cost-effective than in many Western countries.
Genuine reviews of DCI-Dental Center International Turkey can be easily accessed on our website. We list real people reviews from trusted sources, and you can even leave a review yourself.
Last updated in Aug 2023

Get the best offers

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website